HAKKIMIZDA

2000 yılında kurulan Gentaş Kimya Sanayi ve Ticaret Pazarlama A.Ş., Gentaş Şirketler Grubunun bir üyesi olarak 2003 yılında Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde yatırıma başlamış ve 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren 7200 m² açık alan üzerine kurulu 3600 m² kapalı alanda üretim yapmaktadır.Faaliyet konusu formaldehit ve formaldehit reçineleri olan Gentaş Kimya 2018 yılı itibarıyla 150.000 ton/yıl formaldehit ve 137.000 ton/ yıl reçine üretim kapasitesi ile kimya sanayine hizmet vermektedir. 

Müşteri memnuniyeti odaklı , sürekli büyüyen ve gelişen, uluslararası markalarla rekabet edebilmeyi hedeflemiş çevreye duyarlı ve aynı zamanda ülkesine katkı sağlamayı ilke edinen firmamız hızla Türk kimya sanayinde öncü firmalar arasına girmiştir. 

Sektör dinamiklerini sürekli olarak takip eden firmamız 2018 yılından itibaren döküm sektöründe kullanılan reçineler ve bu reçinelere uygun katalizör paketleri geliştirmeye başlamıştır. Özellikle döküm sanayinde karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik reçine ve katalizör üretimi üzerine çalışmalar yapılmaktadır. 

Firmamız bünyesinde çalışmalarına devam eden Ar-Ge merkezimiz 2018 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. 

Mevcut kapasitesini arttırmak ve artan ihtiyaçları karşılamak  anlamında 2018 yılında Gentaş Kimya, Kocaeli Dilovası GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi bölgesinde 35000 m² alanda faaliyet göstermek amacıyla yatırıma başlanmıştır.

Aynı tesis içerisinde,  global ölçekte de yoğun ilgi gören ve yüksek miktarda ithal edilen; akrilik yüzey kaplama (Acrylic Solid Surface) alanında yerli üretim yapmak amacıyla; makina teçhizat yatırımını hızla  tamamlamıştır. Nisan 2020 itibari ile başlayan üretim ile sektördeki müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

Test

Form Gönderimi

Tamam